Sommersæson (ca. april-oktober)

AGILITY Instruktør Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
AG - Prøvetime

Efter forudgående aftale

Anne Rise 17.30 - 18.15
AG - Sandkasse  Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

17.15 - 18.00
AG - Begynder 1 Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

18.30 - 19.20
AG - Begynder 2

Nybegyndere 

Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

18.10 - 18.55
AG - Begynder 3

Sandkassefortsættere 

Anne Rise

Ruby M. Holm

19.00 - 19.45
AG - Let øvede / øvede 1  Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

19.30 - 20.20
AG - Let øvede 2 Anne Rise

Ruby M. Holm

19.45 - 20.30
AG - Øvede Anne Rise

Ruby M. Holm

20.30 - 21.15
AG - Konkurrence 1 Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

18.45 - 19.30
AG - Konkurrence 2 Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

19.30 - 20.15
AG - Junior  Gitte Poulsen

(Anne Rise)

17.00 - 18.00
NOSE WORK Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Nose work - 1  Gitte Poulsen   17.30 - 19.00          
Nose work - 2  19.00 - 20.30
Nose work - 3  Heidi Rask 20.00 - 21.00
Nosework - 4  Lis Paasch 20.00 - 21.00
HVALPETRÆNING Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Hvalpehold Janne Høj Nielsen

Jan Mikkelsen

Ulla Elsberg

      19.00 - 20.00      
LYDIGHED Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Lydighed - T1+T2+T5 Ulla Elsberg     17.30 - 18.30 T1

19.00 - 20.00 T5

17.30 - 18.30 T2      
Lydighed - T3 Janne Høj Nielsen 18.30 - 19.30
Unghund-Lydighed

T4

Pia Degn 18.30 - 19.30
Unghundehold - 1 Lis Paasch 18.00 - 19.30
A+C - Konkurrencehold Søren Hansen

Mona Godt

C:18.30-19.30 A:18.30-19.30
B - Konkurrencehold Martin Corydon 18.30-19.30
D - Konkurrencehold Malene Brahe 17.30-18.30
RALLY Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Rally - Nybegynder Lars Larsen 17.45 - 18.45
Rally - Begynder  Lene Winther 18.00 - 19.00
Rally - Let øvede Tina Myrhøj 17.30 - 18.30
Rally - Øvede Lars Larsen 16.45 - 17.45

Vintersæson (ca. oktober-april)

AGILITY Instruktør Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
AG - Prøve -Testtime

Efter forudgående aftale – I hallen

Anne Rise 17.30 - 18.20
AG – Sandkasse – I hallen Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

17.15 - 18.00
AG - Begynder 1 – I hallen Maria Jensen

Anne Rise

18.30 - 19.20
AG - Begynder 2

Nybegyndere – I hallen

Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

18.10 - 18.55
AG - Begynder 3

Begynder / letøvet A – I hallen

Anne Rise

Ruby M. Holm

19.00 - 19.45
AG - Let øvede / øvede 1 – I hallen Maria Jensen

Anne Rise

19.30 - 20.20
AG - Begynder / letøvet B – I hallen Anne Rise

Ruby M. Holm

19.50 - 20.30
AG - Fart & motivation – I hallen Anne Rise

Ruby M. Holm

20.30 - 21.15
AG - Øvet/Konkurrence: Øvet / Konkurrence: Vi ’nørder’ med særlige handlinger og mindre kombinationer efter deltagernes ønsker. Anne Rise

Gitte Poulsen

19.15 -
AG - Junior – I hallen Gitte Poulsen

(Anne Rise)

17.30 - 19.00
NOSE WORK Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Nose work - 1 – I hallen Gitte Poulsen   18.00 - 19.00          
Nose work - 2 – I hallen Heidi Rask 20.00 - 21.00
Nose work - 3 – I hallen Lis Paasch 19.00 - 20.00
HVALPETRÆNING Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Hvalpehold Janne Høj Nielsen

Jan Mikkelsen

Ulla Elsberg

          11.00 - 12.00  
LYDIGHED Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Lydighed - T1+T2+T5 Ulla Elsberg     17.30 - 18.30 T1 17.30 - 18.30 T2   9.00 – 10.00 T5  
Lydighed - T3 Janne Høj Nielsen 8.30 - 9.30
Unghund-Lydighed

T4

Pia Degn 18:00-19:00
Unghundehold - 1 Lis Paasch 8.30 - 10.00
B+C - Konkurrencehold Søren Hansen

Mona Godt

C:11.00 - 12.00

B:13.00 - 14.00

B - Konkurrencehold Martin Corydon 10.00 - 11.00
RALLY Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Rally - Nybegynder Lars Larsen 17.00-18.00
Rally - Let øvede – I hallen Lene Winther 10.00 - 11.00
Rally - Let øvede – I hallen Tina Myrhøj 17.30 - 18.30

I vintersæsonen trænes angivne hold i hallen i Nr. Bjert – Yderligere oplysninger gives af instruktør fra det pågældende hold.

Hvalpehold: Der er "løbende indtag", hvilket vil sige at du kan komme på hvalpehold  hvis der er plads på holdet. Vi oplever stor efterspørgsel på hvalpehold, så det anbefales at tilmelde sig i rigtig god tid. For tilmelding eller yderligere info om hvalpehold send mail til hvalp@dch-kolding.dk

For tilmelding eller yderligere info om øvrige hold send mail til kontaktmail@dch-kolding.dk