Sommersæson (ca. april-oktober)

AGILITY Instruktør Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
AG - Prøvetime

Efter forudgående aftale

Anne Rise 17.30 - 18.15
AG - Sandkasse  Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

17.15 - 18.00
AG - Begynder 1 Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

18.30 - 19.20
AG - Begynder 2

Nybegyndere 

Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

18.10 - 18.55
AG - Begynder 3

Sandkassefortsættere 

Anne Rise

Ruby M. Holm

19.00 - 19.45
AG - Let øvede / øvede 1  Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

19.30 - 20.20
AG - Let øvede 2 Anne Rise

Ruby M. Holm

19.45 - 20.30
AG - Øvede Anne Rise

Ruby M. Holm

20.30 - 21.15
AG - Konkurrence 1 Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

18.45 - 19.30
AG - Konkurrence 2 Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

19.30 - 20.15
AG - Junior  Gitte Poulsen

(Anne Rise)

17.00 - 18.00
NOSE WORK Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Nose work - 1  Gitte Poulsen   17.30 - 19.00          
Nose work - 2  19.00 - 20.30
Nose work - 3  Heidi Rask 20.00 - 21.00
Nosework - 4  Lis Paasch 20.00 - 21.00
HVALPETRÆNING Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Hvalpehold Janne Høj Nielsen

Jan Mikkelsen

Ulla Elsberg

      19.00 - 20.00      
LYDIGHED Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Lydighed - T1+T2+T5 Ulla Elsberg     17.30 - 18.30 T1

19.00 - 20.00 T5

17.30 - 18.30 T2      
Lydighed - T3 Janne Høj Nielsen 18.30 - 19.30
Unghund-Lydighed

T4

Pia Degn 18.30 - 19.30
Unghundehold - 1 Lis Paasch 18.00 - 19.30
A+C - Konkurrencehold Søren Hansen

Mona Godt

C:18.30-19.30 A:18.30-19.30
B - Konkurrencehold Martin Corydon 18.30-19.30
D - Konkurrencehold Malene Brahe 19.00-20.00
RALLY Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Rally - Nybegynder Lars Larsen 17.45 - 18.45
Rally - Begynder  Lene Winther 18.00 - 19.00
Rally - Let øvede Tina Myrhøj 17.30 - 18.30
Rally - Øvede Lars Larsen 16.45 - 17.45

Vintersæson (ca. oktober-april)

AGILITY Instruktør Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
AG - Prøve -Testtime

Efter forudgående aftale – I hallen

Anne Rise 17.30 - 18.15
AG – Sandkasse – I hallen Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

17.15 - 18.00
AG - Begynder 1 – I hallen Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

18.30 - 19.20
AG - Begynder 2

Nybegyndere – I hallen

Jørgen Junker

Anne Rise

Ruby M. Holm

18.10 - 18.55
AG - Begynder 3

Sandkassefortsættere – I hallen

Anne Rise

Ruby M. Holm

19.00 - 19.45
AG - Let øvede / øvede 1 – I hallen Jørn Elsberg

Maria Jensen

(Anne Rise)

19.30 - 20.20
AG - Let øvede 2 – I hallen Anne Rise

Ruby M. Holm

19.45 - 20.30
AG - Øvede – I hallen Anne Rise

Ruby M. Holm

20.30 - 21.15
AG - Konkurrence 1 – I hallen Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

18.45 - 19.30
AG - Konkurrence 2 – I hallen Jørn Elsberg

Anne Rise

Gitte Poulsen

19.30 - 20.15
AG - Junior – I hallen Gitte Poulsen

(Anne Rise)

17.00 - 18.00
NOSE WORK Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Nose work - 1 – I hallen Gitte Poulsen   17.30 - 19.00          
Nose work - 2 – I hallen 19.00 - 20.30
Nose work - 3 – I hallen Heidi Rask 20.00 - 21.00
Nose work - 4 – I hallen Lis Paasch 20.00 - 21.00
HVALPETRÆNING Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Hvalpehold Janne Høj Nielsen

Jan Mikkelsen

Ulla Elsberg

          10.15 - 11.15  
LYDIGHED Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Lydighed - T1+T2+T5 Ulla Elsberg     17.30 - 18.30 T1 17.30 - 18.30 T2   9.00 – 10.00 T5  
Lydighed - T3 Janne Høj Nielsen 8.30 - 9.30
Unghund-Lydighed

T4

Pia Degn
Unghundehold - 1 Lis Paasch 8.30 - 10.00
A+C - Konkurrencehold Søren Hansen

Mona Godt

C:11.00 - 12.00

A:13.00 - 14.00

B - Konkurrencehold Martin Corydon 9.30 - 10.30
D - Konkurrencehold Malene Brahe 13.00 - 14.00
RALLY Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Rally - Nybegynder Lars Larsen
Rally - Begynder – I hallen Lene Winther 10.00 - 11.00
Rally - Let øvede – I hallen Tina Myrhøj 17.30 - 18.30
Rally - Øvede Lars Larsen

I vintersæsonen trænes angivne hold i hallen i Nr. Bjert – Yderligere oplysninger gives af instruktør fra det pågældende hold.

Hvalpehold: Der er "løbende optag", hvilket vil sige at du kan komme på hvalpehold, når du har tilmeldt dig. For tilmelding eller yderligere info om hvalpehold send mail til hvalp@dch-kolding.dk

For tilmelding eller yderligere info om øvrige hold send mail til kontakt@dch-kolding.dk